wizualizacji-3D-unreal-engine-4

Dlaczego doceniam pracę grafików w wizualizacji 3D

Każdy z nas miał wiele razy styczność z pracami grafików 3D. Zaczynając od efektów specjalnych wykonanych w filmach, przez niesamowicie realistyczne gry komputerowe kończąc na wizualizacjach graficznych wnętrz, domów i obiektów handlowych.

Praca grafików często jak nie zawsze zaczyna się od pasji. Jednym z takich przykładów jest wykonany model Tanica w programie Unreal Engine 4. W poniższym filmiku może zobaczyć wnętrze statku. Sala bankietowa, maszynownie, kajuta itd.

Jak wygląda praca w w/w programie ukazuje filmik poniżej. Wygląda na coś banalnie prostego, ale gwarantuję Państwu, że ze wszystkich dostępnych programów do tworzenia grafiki 3D trudnością dorównuje mu tylko Unity i Zbrush.

Zobacz wnętrze TITANICA wykonane w programie do tworzenia gier komputerowych.

Możliwości jakie daje połącznie Unreal Engine 4 i ray tracing

W całości grafika 3D

W wizualizacji 3D wykorzystywanych jest wiele programów. Każdy daje niesamowite możliwości a jakość wykonanych projektów jest zależna tylko od umiejętności projektanta. Bądźmy szczerzy, wpływ na wykonane prace ma także koszt jaki usta projektant z inwestorem. Dobrzy graficy są wstanie wykonać wizualizację, która będzie traktowana przez statystycznego kowalskiego jak zdjęcie. Nawet osoby znające się na tym, procesie będą się zastanawiać gdzie leży granica między rzeczywistością a światem wirtualnym.

Pamiętajmy praca grafików 3D jest traktowana jak każda inna praca. Lekarz, prawnik, programista, stolarz wszyscy oni poświęcili wiele czasu na doskonalenie swojego fachu. Doceniajmy pracę i zaangażowanie innych.

Zobacz moje prace na INSTAGRAMIE

Zobacz moje REALIZACJE