Wizualizacja mebli i ich promocja to dwa często nieodzowne elementy w obecnym czasie. Promocja mebli w internecie to jeden z kluczowych czynników wpływających na sprzedaż. W dzisiejszych czasach to już nie tylko strona www i sklep generują zyski. Dzięki serwisom społecznościowym możemy sprzedawać towary nie wychodząc z domu i nie ponosząc znaczących kosztów związanych ze stworzeniem profesjonalnego sklepu www.
Całość promocji opiera się o produkt najwyższej jakości oraz ekspozycję ukazującą piękno i walory asortymentu.
Dlatego dla ułatwienia w/w procesów powstała gałąź grafiki 3D zajmująca się tworzeniem foto realistycznych wizualizacji mebli.
Wizualizacja mebli w obecnym czasie dzięki programom graficznym jest łatwa i przyjemna. Jestem wstanie wykonać dowolne ujęcie produktu. Możemy ukazać wiele wariantów tego samego meble wykonanych z dosłownie różnych wykończeniach materiałowych. Wizualizacja jeszcze nigdy nie była tak łatwa i zarazem tak efektywna.
Wizualizacja mebli, packshoty i meble na białym tle
Renderowanie produktów 3D to najlepszy sposób na uzyskanie niesamowitego katalogu mebli. Umiejętności artystów 3D osiągnęły niesamowity poziom – czasami tylko specjalista może odróżnić render od zdjęcia. Możliwości wizualizacji są praktycznie nieograniczone. Moja wiedza i doświadczenie w modelowaniu mebli 3D pozwala na szybką i doskonałej jakości wizualizację 3D elementów wyposażenia z dowolnych źródeł – czy to fizycznego obiektu, czy szkicu technicznego.
Wizualizacja półki na białym tle
Najnowsze programy np. Chaosgroup Vray w połączeniu ze śledzeniem promieni w technologii „ray tracing” umożliwiają stworzenie niesamowicie realistycznych wizualizacji mebli, nawet a właściwie szczególnie mebli tapicerowanych.
W obecnych czasach dzięki programom 3D jesteśmy wstanie odwzorować:
każdy typ materiału: skóra, aksamit, welwet
zagniecenia, niedoskonałości
połysk, mieszanie barw w tkaninie
słoje w drewnie
rodzaj drewna, np. słoneczny dąb, wenge
rodzaj, połysk lub matowoć elementów metalowych
Jak uzyskać foto realizm mebli?!
Zaczynając tworzyć wizualizację danego mebla skupiam się na elementach nie znaczących na pierwszy rzut oka. W meblach drewnianych są to okucia, wkręty, śruby dekoracyjne. Staram się uwidocznić elementy, które w ostatecznym projekcie będą przysłowiową kropką na „i”.
W meblach drewnianych jak już napisałem są to okucia, niedoskonałości elementów metalowych, realizm drewna litego, itd.
W meblach tapicerowanych są to drobne zagniecenia, poduszki rzucone na kanapę, narzuta zwisająca z oparcie. Wszystko co powoduje, że dany produkt wygląda jak mebel, który każdy chce mieć w domu.
Więcej moich wizualizacji mebli zobaczą Państwo w zakładce REALIZACJE lub na moim INSTAGRAMIE.