wizualizacja mebli

Wizualizacja mebli tapicerowanych i drewnianych

Wizualizacja mebli i ich promocja to dwa często nieodzowne elementy w obecnym czasie. Promocja mebli w internecie to jeden z kluczowych czynników wpływających na sprzedaż. W dzisiejszych czasach to już nie tylko strona www i sklep generują zyski. Dzięki serwisom społecznościowym możemy sprzedawać towary nie wychodząc z domu i nie ponosząc znaczących kosztów związanych ze stworzeniem profesjonalnego sklepu www.

Wizualizacja mebli tapicerowanych foto realistyczna

Całość promocji opiera się o produkt najwyższej jakości oraz ekspozycję ukazującą piękno i walory asortymentu.

Dlatego dla ułatwienia w/w procesów powstała gałąź grafiki 3D zajmująca się tworzeniem foto realistycznych wizualizacji mebli.

Wizualizacja mebli w obecnym czasie dzięki programom graficznym jest łatwa i przyjemna. Jestem wstanie wykonać dowolne ujęcie produktu. Możemy ukazać wiele wariantów tego samego meble wykonanych z dosłownie różnych wykończeniach materiałowych. Wizualizacja jeszcze nigdy nie była tak łatwa i zarazem tak efektywna.

Wizualizacja mebli, packshoty i meble na białym tle

wizualizacja mebli drewnianych półki na buty

Renderowanie produktów 3D to najlepszy sposób na uzyskanie niesamowitego katalogu mebli. Umiejętności artystów 3D osiągnęły niesamowity poziom – czasami tylko specjalista może odróżnić render od zdjęcia. Możliwości wizualizacji są praktycznie nieograniczone. Moja wiedza i doświadczenie w modelowaniu mebli 3D pozwala na szybką i doskonałej jakości wizualizację 3D elementów wyposażenia z dowolnych źródeł – czy to fizycznego obiektu, czy szkicu technicznego.

Wizualizacja półki na białym tle

wizualizacja półki metalowej
wizualizacja mebl i półki metalowo drewnianej
wizualizacja mebli półki na książki

Najnowsze programy np. Chaosgroup Vray w połączeniu ze śledzeniem promieni w technologii „ray tracing” umożliwiają stworzenie niesamowicie realistycznych wizualizacji mebli, nawet a właściwie szczególnie mebli tapicerowanych.

wizualizacja komody
Wizualizacja szafki rtv w stylu loft

W obecnych czasach dzięki programom 3D jesteśmy wstanie odwzorować:

wizualizacja mebli półki na książki

Jak uzyskać foto realizm mebli?!

Zaczynając tworzyć wizualizację danego mebla skupiam się na elementach nie znaczących na pierwszy rzut oka. W meblach drewnianych są to okucia, wkręty, śruby dekoracyjne. Staram się uwidocznić elementy, które w ostatecznym projekcie będą przysłowiową kropką na „i”.

W meblach drewnianych jak już napisałem są to okucia, niedoskonałości elementów metalowych, realizm drewna litego, itd.

W meblach tapicerowanych są to drobne zagniecenia, poduszki rzucone na kanapę, narzuta zwisająca z oparcie. Wszystko co powoduje, że dany produkt wygląda jak mebel, który każdy chce mieć w domu.

wizualizacja mebli tapicerowanych foteli
wizualizacja mebli tapicerowanych foteli biurowych

Więcej moich wizualizacji mebli zobaczą Państwo w zakładce REALIZACJE lub na moim INSTAGRAMIE.